MENÜÜ

Külas on autor ja keeletoimetaja Siiri Metsamägi (autorinimega S. M. Rattiste).

Kuupäev: Teisipäev, 14.01.2020
Kell: 12:00
Asukoht: Saare Maakonna Keskraamatukogu lugemissaal
Kategooria: Üritus
Vaadatud: 142 korda

Teisipäeval, 14. jaanuaril kell 12.00 on Saare Maakonna Keskraamatukogu lugemissaalis Ameerika teabenurgas külas autor ja keeletoimetaja Siiri Metsamägi (autorinimega S. M. Rattiste).

Esineja räägib loovkirjutamisest, õppimisest Drakadeemias, Eesti Teatri Agentuuri 2017. a näidendivõistlusel osalemisest, kus märgiti ära tema näidend, mille alusel valmis hiljem   lühiromaan.

Veel tuleb juttu koostööst teiste kirjanikega ning toimetatud raamatutest, mis parasjagu käsil ja mis on ilmunud: https://rattiste.weebly.com/

Lühiromaan “Betoonhingede aegu” ilmus 2019. aastal autorinime all S. M. Rattiste. Raamat räägib neljast mehest, kes teenivad leiba Soomes betoonitehases. Teos on kirjutatud Põhjamaades töötanud inimeste lugude ainetel. Üks prototüüpidest pärineb Saaremaalt.

Enda näitel räägib autor ka sellest, kuidas mahasalatud lapsepõlveunistus avaldada raamatuid on teoks saanud küpsemas eas.

Vestluse taustaks saab vaadata autori endamaalitud illustratsioone oma debüütraamatule “Nurrikud Pärnus”. Siiri Metsamägi tunnistab, et ta ei osanud üldse joonistada. Oma esimese raamatu jaoks hakkas ta pilte maalima aastal 2012. Õlimaalid ja söejoonistused valmisid suures osas ilma kavanditeta. Autor arvb, et tema lugu julgustab inimesi rakendama oma loovust.

Keeletoimetajana on Siiri Metsamägi / S. M. Rattiste aidanud noorautoritel koostada raamatu avaldamiseks projekte Eesti Kultuurkapitalile.

Kõik huvilised on oodatud!