MENÜÜ

Muhu Print graafikanädal

Kuupäev: Esmaspäev, 26.07.2021
Kell: 10:00
Asukoht: Muhu
Kategooria: Üritus
Vaadatud: 55 korda

26.07-1.08.2021 toimub järjekordne Muhu Print graafikanädal.
Loomingulisel nädalasel workshopil osaleb 20 kutsutud professionaalset graafikakunstnikku Eestist, Poolast, Soomest, Itaaliast ja Ukrainast.
Sel korral on töötoa läbiviijaks kutsutud Ukrainast pärit ja Poolas tegutsev graafik Irena Lawruszko ning performance projekti viib ellu Emma Fält Soomest.
Muhu Print 2021 tööteemaks on JÄLG.
Jälje jätmine on graafikakunsti põhiolemuses. Mõtiskleme Muhu Prindi töötoas selle üle, kuidas väikesed jäljed mõjutavad suuremat pilti, suhestume looduskeskkonnaga, jälgime enda jäetud jälgi ning mõtiskleme jalajälgedest loodusele. Anname osalejatele võimaluse praktiseerida sügavtrüki peenekoelisi võimalusi ja julgustame looma ka suureformaadilisi töid (sealhulgas video, kohaspetsiifilised installatsioonid, performance).
Graafikatehnikad arenevad pidevalt ning Muhu Print võimaldab kunstnikel end graafikamaailmas toimuva uue ja huvitavaga kurssi viia. Muhu Prindist on kujunenud oluline sündmus Eesti graafika maastikul, mis on aktiviseerinud erialast suhtlust ning olnud käivatajaks mitmetele kohalikele ja rahvusvahelistele näitustele ning koostöö projektidele.

Muhu Print päädib 31.juulil avatava näitusega Muhu Kunstitalu hoovis, kus saab näha ning soodsalt omale küsida kõiki nädala jooksul valminud, veel trükisooje graafilisi lehti.
Näituse avamist saadab algusega kell 19.00 traditsiooniliselt pidulik kontsert, kus tänavu esinevad muusikud Anneli Aken ja Tõnu Timm.
Muhu Print 2021 korraldajad on Lembe Ruben Kangur ja Kadri Toom https://www.facebook.com/events/1644398989088932/?ref=newsfeed