MENÜÜ

5. Saaremaa Pojengifestivali avamine – Kõige romantilisem pojengiaed maailmas!

Kuupäev: Laupäev, 08.06.2024
Kell: 10:00
Asukoht: Saaremaa Puukool - Nõmme, Pärni küla (Tõlli-Mustjala-Tagaranna mnt ääres)
Kategooria: Üritus
Vaadatud: 223 korda

Kord aastas toimuv Pojengifestival algab esimese pojengi õitsema puhkemisega ning kestab kuni viimane õis närtsib. Pojengiistanduses kasvatatakse tänaseks üle 5500 pojengi lõikelilleks ning kollektsiooni täiendatakse igal aastal. Jalutuskäik ~4 ha maa-alal on täis kauneid vaateid ja üllatusi. Jaapani vaateplatvormilt avaneb vaade Eesti suurimale eraaiale, kus tuleb nähtavale aia struktuur ja pojengide ilu. Lõikelillede istandus on rajatud Vana-Pärsia paradiisiaia stiilis, kus esineb sümmeetria ja maa jaotus neljaks veerandiks. Kohvikus Pojeng saab jalga puhata, nautida Saaremaa parimat kohvi ja maitsvaid kooke. Pojengifestivali kulminatsioon on juuni keskpaik, kui õitsevad varajased pojengid ja alustavad õitsemist hilised sordid.
Toimumisaeg: 08.06-30.06.2024
Lahtiolekuajad juunis: K-R 10:00-17:00, L-P 10:00-15:00, E-T suletud (alates 10.06 E-T 11:00-14:00)
Asukoht: Saaremaa Puukool – Nõmme, Pärni küla, Saaremaa.
Pilet: 10 eur täiskasvanu, kuni 18.a lapsed tasuta. Piletid saab osta kohapealt või e-poest: www.saaremaapuukool.ee/pojengifestivali-pilet
Saaremaa Pojengifestival koosneb kahest alast: puukooli müügialast ja pojengiistandusest – Saaremaa Peony Gardens. Müügialalt saab kaasa osta suures valikus haruldasi pojenge, teisi püsililli, erinevaid ilu- ja marjapõõsaid ning palju muid taimi.
Saaremaa Pojengifestivali ala mahutab rohkelt külastajaid. Lae mobiili ja fotokaamera aku täis ning suundu pildistamise retkele. Pojengifestivali lõpus pärjatakse üks pojengisort kuldmedaliga, tema erakorralise õitsemise, õievärvi ja esitluse eest!
Rohkem infot leiad siit: https://www.saaremaapuukool.ee/festival