MENÜÜ

Asva Viikingiküla Meistripäevad

Kuupäev: Reede, 23.07.2021
Kell: 12:00
Asukoht: Asva Viikingiküla
Kategooria: Üritus
Vaadatud: 38 korda

23. ja 24. juulil kell 12–17 toimuvad Asva Viikingiküla linnusehoovis esimest korda Meistripäevad, kus saavad kokku põliste viikingioskuste meistrid lähemalt ja kaugemalt. Meistrikodade põnevaid tegevusi ja uudistamist jagub kogu perele.

Nooda talu Mare ehk emand Kärmes pakub Emandakojas mekkida ja rüübata vanu viikingitoite ja -jooke ning vürtsitab seda kõike mahlakate lugudega tolleagsetest toidukommetest.

Seppade juhendamisel saab linnuse uues Sepikojas katsetada viikingite sepatööd ja metallivalu ning sepistada endale mälestuseks mündi või viikingiehte.

Käsitöömeister Vaike Treiberg tutvustab, kuidas ja millest valmisid viikingite rõivad ning igaüks saab põlist nõelkudumist ka ise katsetada ning endale miskit kena mälestuseks valmistada.

Noor viiking Sten Kongas saabub Asva linnusehoovi õuele tõelise viikingi kombel ehtsa meresõiduki Ormiga, mille ta on vanade viikingipaatide eeskujul päris ise ehitanud. Koos oma emaga avab ta viikingite väärikat ajalugu, jutustab saagasid ja ootab huvilisi viikingite käevõrude valmistamise töötuppa.

Laupäeval, 24. juulil kell 13 ja 14.30 saab linnuseõuel nautida Kuressaare ajaloolise tantsu ansambli Rondo Danzante kauneid tantse ning emandatega koos sajandite taguste muusikarütmide saatel jalga keerutada.

Emandad Kärmes ja Helmes kutsuvad huvilisi kaasa retkele kaugesse Asva pronksiaega, et uudistada siinse küla ajalugu kuni viikingiajani välja. Õpitakse viikingitarkusi, mängitakse vanu mänge, meisterdatakse ja seigeldakse. Koos lastega harutatakse lahti ka üks vahva teatrilugu Salme Mõõgapoisist ja Asva Odratüdrukust.

Nõiakojas saab lähemalt kuulda teadjanaise olulisusest ja rollist nii viikingiajal kui tänapäeval. Asva oma teadjanaise juhendamisel saab endale väega kaitseesemeks kaasa valmistada võlusule ja väenuku.

Meistripäevade lõppakordiks on laupäeval, 24. juulil kell 20 viikingilinnuse laval algav kaunis suveõhtukontsert “Suudlus läbi raagus sõnade – Maarja, Matvere, Rannap” koos legendaarsete Ruja lauludega.