MENÜÜ

Carlo Goldoni “Kahe isanda teener”

Kuupäev: Esmaspäev, 29.07.2024
Kell: 18:00
Asukoht: Oti mõisa hoov
Kategooria: Teater
Vaadatud: 23 korda

Igal spagetil on kaks otsa!

Mina, Truffaldino Battochio Bergamo orust, olen lihtne ja aus teener. Sellele vaatamata levib paljudes Itaalia linnades, kus olen oma tagasihoidlikku kõhutäit välja teeninud, minu kohta alatu laimujutt. Mina pidavat olema õgard ja laiskvorst. Selle vale on välja mõelnud need, kes saavad isegi pastakeeduvee vaatamisest kõhuvalu. Need inimesed on mu kauni ja lõppematu söögiisu pärast lihtsalt kadedad.

Eriti nöögitakse mind ühe seiga tõttu, mis leidis aset Veneetsias. Tol imeilusal päeval osutusid minu oskused teenrina nii hinnatuks, et neid vajas suisa kaks isandat. See, mis järgnes, polnud minu süü. Kõik need tähtsad ja armunud sinjoored, sinjoriinad ning see Pasquel, kes selle looga seotud oli, keetsid kokku sellise kirgederisoto, et minul, vaesel mehel ei jäänud mitte midagi muud üle, kui enda aus spagetimulk oma naha päästmiseks tööle panna.

Olen tänulik näitekirjanik Carlo Goldonile, kes mu loo 1746. aastal faktitruilt kirja pani. Kutsun teid kõiki seda vaatama, et mu ausale nimele tehtud ülekohus saaks õigeks seatud nagu kord ja kohus.

Ciaobatta!

Truffaldino
P.S. Kahjuks ei ole ma ise seda näitemängu lugenud. Pole söömise kõrvalt lihtsalt aega olnud, et lugema õppida.

Autor Carlo Goldoni
Tõlkija Eva Kolli
Lavastaja Sander Pukk
Dramaturg Siret Campbell
Kunstnik Annika Lindemann
Helilooja Urmas Lattikas

Osades: Loviise Kapper, Pirte Laura Lember, Kaisa Selde, Karl Edgar Tammi (Must Kast), Theodor Tabor, Tanel Ting, Markus Habakukk ja Jürgen Gansen

Etendused 29. juuli – 10. august Oti mõisa õuel. Algus igal õhtul kell 18:00!

Etendus on kahes vaatuses, kestab u 2h 30min.
Istekohad nummerdamata.

TÄHTIS! Etendus toimub vabas õhus, palume riietuda soojalt. Vihmase ilma korral kasutada keepi.