MENÜÜ

Martin McDonagh “Üksildane lääs”

Kuupäev: Laupäev, 14.09.2024
Kell: 19:00
Asukoht: Kuressaare Teater
Kategooria: Teater
Vaadatud: 19 korda

Martin McDonaghi tekstide esmailmumisest eesti teatri lavadele saab kakskümmend viis aastat. 1. oktoobril 1999 esietendus Rakvere teatris tema “Üksildane lääs”. Pärast seda sai McDonaghist mängitumaid noori autoreid pea kõigis eesti teatrites.

  1. aastal särava tähena maailma teatrilavadele ilmunud iiri näitekirjaniku triloogiat „Leenan´i kaunitar“, „Üks pealuu Connemaras“ ja „Üksildane lääs“ ühendab ühine tegevuskoht Iirimaa läänerannikul – Leenane`i külake, Galway krahvkonnas, Connemaras.

„Üksildase lääne“ isa Welsh iseloomustab seda külakest nii: “Kui ma esimest korda siia tulin, siis ma arvasin, et Leenane on kena koht. Tuleb välja, et see on Euroopa mõrvarite Meka.”

Mis saab siis, kui sa armastad kedagi nii, et ei suuda selle tundega midagi peale hakata? Või siis, kui sa hoolid oma vennast, aga vihkad teda nii, et su ainus soov on ta ära tappa?

Ja mis saab siis, kui see, kes peaks teistele vihkamise ja armastamise küsimustes nõu andma, otsustab lahkuda?
Musta huumoriga vürtsitatud valus-naljakad dialoogid ning loo ootamatud keerdkäigud on põhjuseks, miks seda näidendit ikka ja jälle lavastatakse ja vaadatakse.

Tõlkinud Peeter Sauter
Toimetanud Külli Seppa
Lavastaja ja muusikaline kujundaja Üllar Saaremäe
Kunstnik Ketlin Saaremäe
Valguskujundus Tarmo Matt

Mängivad Markus Habakukk, Jürgen Gansen, Tanel Ting ja Luisa Lõhmus

Etendus on kahes vaatuses ca 2h 30´.
Soovitatav vanusele alates 15+

Tähelepanu! Etenduses kasutatakse pürotehnilist vahendit ja tossumasinat.