MENÜÜ

NAISED KINOS #2: SEST TA ON NAINE

Kuupäev: Kolmapäev, 06.12.2023
Kell: 19:00
Asukoht: Thule koda, Uus 20,Kuressaare
Kategooria: Kino: Thule Kino
Vaadatud: 150 korda

Filmisari Naised Kinos toob esile mitmekülgse valiku filme erinevate eluvaldkondade ettevõtlikest naistest.
Iga filmi kaudu sukeldutakse nende inspireerivate naiste ellu, kes on teinud silmapaistvaid saavutusi oma valitud valdkonnas, olgu see siis tehnoloogia, kunst, mood või mõni muu valdkond. Üritus pakub avastamisrõõmu ja innustust nende naiste silmapaistvate saavutuste kaudu.

Iga kuu esimene kolmapäev toob Thule Kino ekraanile uue filmi.

Detsembrikuu film on SEST TA on NAINE!

NB! Pileti ostmiseks külasta https://thulekoda.ee/kino/?p=tutvustus&film=24878.

LÜHITUTVUSTUS

Tõsielul põhinev sütitav ja hingestatud film jutustab äsja emaks saanud noorest juristist Ruth Bader Ginsburgist, kes üritab sel meestekesksel alal läbi lüüa.

TUTVUSTUS

Film keskendub sellele, kuidas ta alustas naistele võrdsete õiguste nimel võitlemist. Kui Ruth (Felicity Jones „Kõiksuse teooria”) ühes abikaasa Martyga (Armie Hammer „Kutsu mind oma nimega”) võtab vastu murrangulise juhtumi, teab ta, et see võib igaveseks muuta viisi, kuidas kohtud ja Ameerika Ühendriigid soolisesse diskrimineerimisse suhtuvad. Film näitab ka Ruthi ja Marty muinasjutulist armastust, partnerlust, mis oli edukas nii eraelus kui ka tööalaselt.

NAISED KINOS filmisari on ellu kutsutud Thule Kino, EENA (Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon) Saaremaa Klubi ja naistele suunatud NOM Festivali poolt.