MENÜÜ

Tasuta matkad. Vabadus liikuda – mÖÖda elurikkust

Kuupäev: Laupäev, 18.05.2024
Kell: 12:00
Asukoht: Lääne-Eesti saarte biosfääri programmiala
Kategooria: Üritus
Vaadatud: 45 korda

18. mail toimub UNESCO programmiala saartel biosfääripäev, mida tähistatakse tänavu ühiste loodusmatkadega. Matkad on kõigile tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine!

LOE ROHKEM ja REGISTREERI https://bit.ly/biosfääripäev

Lääne-Eesti saared on tuntud oma lummava looduse ja elurikkuse poolest, olles koduks väga paljudele taime- ja loomaliikidele. Alates 1990. a kuulub UNESCO „Inimene ja biosfäär“ võrgustikku Lääne-Eesti saarte biosfääri programmiala, kuhu kuuluvad meie suurimad saared Saaremaa, Hiiumaa, Muhu, Vormsi ja Ruhnu. Biosfääripäeval kutsuvad kõik saared nautima vabadust matkata ja avastama sealjuures meie võrratut loodust!

Saaremaa (TalTech Kuressaare kolledž) ja Hiiumaa (Hiiumaa Arenduskeskus) toimekeskuste eestvedamisel korraldatakse 18. mail kõigil UNESCO programmiala saartel põnev ja hariv biosfääripäev, mida tähistatakse tänavu ühiste loodusmatkadega. Retked toimuvad giidide juhendamisel ning lisandväärtusena õpetatakse kõiki osalejaid kasutama loodusvaatluste nutirakendust. Rakenduse abil saavad matkajad teadmisi loodusest, samal ajal ka talletades ning jagades vaadeldud liikide teavet. Saaremaal toimuvad matkad Odalätsil, Laiduninal ning Loonal.

Biosfääripäevaga saab alguse kogu suve kestev loodusvaatluste väljakutse, mille eesmärgiks on teadvustada meie põnevat maastiku- ja elurikkust, selle kaitsmise ja hoidmise vajadust, et meil säiliks edaspidigi privileeg – vabadus matkata mööda elurikkust. Sinu vaatlused on olulised Eesti looduse mitmekesisuse kaardistamisel! Teretulnud on igas vanuses osalejad. Aktiivsemaid osalejaid ootavad väärtuslikud auhinnad!

Biosfääri programmiala hõlmab lisaks elurikkuse säilimise ja kaitse olulisusele ka kultuuripärandi püsimist. Seepärast on eriti tähenduslik, et pärast biosfääripäeva matka on kõik huvilised oodatud osalema ka muuseumiöö üritustele. Tänavuse biosfääripäeva deviis on samamoodi inspireeritud just muuseumiöö vabaduse teemast. Lisainfo: Liina Tabri, 5330 0787, liina.tabri@taltech.ee