MENÜÜ

Teatrijutud. Üllar Saaremäe

Kuupäev: Esmaspäev, 19.02.2024
Kell: 18:00
Asukoht: Kuressaare Teater
Kategooria: Üritus
Vaadatud: 46 korda

“Teatrijutud” on teatri kohvikus Café Remark toimuv vahetu vestlusõhtu mõne teatriga lähedalt seotud isikuga, olgu ta siis näitleja, lavastaja, kriitik või keegi muu tegelane teatrimaailmast. Umbes tunni aja sisse mahub kutsutud külalistega rida seiku, mida muidu niisama vast kuskilt teada ei saa.

Neil päevil voolab proovisaalis higi ja kostub mõtteragin, sest peagi, 7. märtsil esietendub Kuressaare Teatri suures saalis iiri näitekirjaniku Martin McDonaghi must komöödia “Üksildane lääs”. Näidendi toob lavale näitleja ja lavastaja Üllar Saaremäe, kellele see on esimene koostöö Kuressaare Teatriga. Martin McDonaghi näidenditega on Üllar seevastu kokku puutunud varemgi. Esimest korda esietendus “Üksildane lääs” Eestis 1. oktoobril 1999. aastal Rakvere Teatris. Selles lavastuses oli isa Welshi roll täita just Üllar Saaremäel. 2011. aastal lavastas ta samas teatris “Leenane´i kaunitari” ja 2014. aastal “Üks pealuu Connemaras”. Ta on lõpetanud 1992 Tallinna Konservatooriumi lavakunstikateedri 15. lennu, mis tähendab, et Üllar ja Kuressaare Teatri juht Piret on kursusekaaslased. Eks neil omavahel ole kindlasti paljust rääkida…

Vestlusõhtul avab teatri kohvik Café Remark oma uksed kell 17:00. Soovijatel on võimalik osta kooki-kohvi jm meelepärast. Arveldamine sularahas.

Üritus on tasuta. Kuna kohtade arv on piiratud, palume end eelregistreerida aadressil kassa@kuressaareteater.ee