MENÜÜ

Valge spargli festival Pädastes

Kuupäev: Esmaspäev, 10.06.2024
Kell: 19:00
Asukoht: Pädaste Mõis, Muhu saar
Kategooria: Üritus
Vaadatud: 46 korda

Juba teist aastat järjest toome Pädaste Mõisas tuntust valgele sparglile. Liituge meiega juunikuu 10.-16. kuupäeval, kui restoran Alexander peakokk Achim Braitsch serveerib parimaid spargliroogasid. Vaid sellel nädalal serveerime erilist 4-käigulist valgele sparglile keskendunud õhtusööki!

Sparglil on pikk ajalugu, mis ulatub tuhandete aastate taha. Arvatakse, et see pärineb Vahemere idaosast ning seda kasvatasid juba vanad egiptlased, kreeklased ja roomlased. Tänapäeval kasvatatakse sparglit kogu maailmas, sealhulgas Eestis.

Eestis, nagu paljudes Ladina maades, tuntakse enamasti rohelist sparglit, kuid see ei küündi valge spargli kulinaarse kuulsuseni. Suur, kuldne ja mahlane – valge spargel on köögiviljade kuninganna.

Saksa toidukultuuris on sparglil oluline roll. Sparglikoristusajale on nad pannud nimeks Spargelzeit. Restoranis Alexander pühendame austusest aastaaegade vastu juunikuu esimese nädala valgele sparglile!

Valgele sparglile pühendatud 4-käigulisele menüüle saate vormistada broneeringu ajavahemikus 19:00-21:30 ning õhtusöögi hind on 141 EUR inimese kohta.

Broneerimiseks kirjutage aadressil info@padaste.ee või helistage numbril +372 45 48 800.